• Polecane:

Porady dla najemców


Niezależnie od tego, czy jest to Twój pierwszy, czy ostatni wynajem, znalezienie idealnego mieszkania, które pasuje zarówno do Twojego stylu życia, jak i budżetu, nie będzie łatwe. Na szczęście jesteśmy po to, aby pomóc. Zanim podpiszesz umowę najmu, pamiętaj o tych kilku bardzo ważnych czynnikach podczas szukania mieszkania.

wynajem apartamentów

Cena

Po pierwsze i najważniejsze, czy stać Cię na mieszkanie poza domem rodzinnym? Apartamenty do wynajęcia dostępne są w różnorodnych cenach. Jednak opłaty za czynsz to nie wszystko. Zanim poważnie rozważysz mieszkanie, musisz poważnie rozważyć swój budżet. Przeprowadź analizę, aby dowiedzieć się, ile wynoszą typowe apartamenty w okolicy. Jeśli jesteś gotów zapłacić wysoką cenę za określoną lokalizację, to trzeba będzie znaleźć inne sposoby na zmniejszenie wydatków. Albo może trzeba będzie znaleźć współlokatorów, aby pomóc pokryć koszty. Należy również pamiętać, że jeśli czynsz za wynajem mieszkania jest niezwykle niski w porównaniu do innych, to oferta powinna budzić zastrzeżenia. Upewnij się, że znasz rynek przed przyjrzeniem się apartamentom do wynajęcia i wynegocjowaniem ceny.

Jakość

Nie ufaj tym pięknym zdjęciom, które widzisz online. Zanim wynajmiesz mieszkanie, powinieneś umówić się, aby zobaczyć to miejsce osobiście. Należy pamiętać, że problemy detaliczne, takie jak połamane żaluzje lub zadrapania na ścianie, mogą być naprawione - być może przez właściciela mieszkania. Jednak głębsze problemy mogą wskazywać na to, że mieszkanie nie zostało odpowiednio zagospodarowane. W miarę jak korzystasz z mieszkania, znajdujesz problemy, takie jak gryzonie nieszczelne baterie, uszkodzenia rur wodociągowych, farbą ołowiowa, azbest, brudne filtry powietrza, pleśń, czy uszkodzone systemy ogrzewania i klimatyzacji. Apartamenty często kryją w sobie wiele niedociągnięć, lecz jeśli nie jesteś specjalistą, to trudno będzie Ci na pierwszy rzut oko stwierdzić, co jest nie tak.

Wynajmujący

Jeśli masz złego właściciela - takiego o złej etyce lub braku granic - możesz skończyć we własnym koszmarze z wynajmu (lub, co gorsza, w sali sądowej). Aby temu zapobiec, spróbuj spotkać się z wynajmującym lub porozmawiać z nim przez telefon. Jeśli wprowadzasz się do mieszkania ze współlokatorami, upewnij się, że pytasz ich o ich ogólne doświadczenia z gospodarzem.

Współlokatorzy

Kilka pokoi i duża przestrzeń sprawiają, że apartamenty do wynajęcia kuszą studentów i młodych ludzi. Dzięki temu mają swój kawałek miejsca, lecz opłaty są znacznie zminimalizowane przez to, że składa się na nie grupka osób. Jednak zanim wprowadzisz się do mieszkania, w którym mieszkają obcy ludzie, warto, abyś poznał ich wcześniej. Pamiętaj, że nie musisz być najlepszym przyjacielem współlokatorów, ale musicie się wzajemnie szanować. Jeśli wolisz spać o 9:00, a bawić do późna w nocy, wtedy twoja sytuacja mieszkaniowa może się szybko zrównać z ziemią.

Sąsiedzi

Oprócz współlokatorów należy dokładnie rozważyć potencjalnych sąsiadów. Apartamenty są przecież ulokowane dość blisko siebie i trudno nie trafić w takiej sytuacji na spotkanie z blisko mieszkającymi osobami. Jeśli spotkasz potencjalnych współlokatorów, zapytaj ich o ich doświadczenia z sąsiadami. Jeśli współlokatorzy zaczynają narzekać na różnych sąsiadów, proponuję zrezygnować z wynajęcia apartamentu. Nikt nie chce mieć do czynienia z konfliktowymi sąsiadami.


źródła:
http://www.apartament-nadoby.pl/ - Wynajem apartamentów