• Polecane:

Kuchnie na wymiar


Kuchnie na wymiar niewątpliwie kosztują dużo więcej niż gotowe szafki kuchenne dostępne w sklepach meblarskich, ale mimo to są naprawdę tego warte. Kluczowe jest to, że są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Jednak, aby zaoszczędzić, zawsze można zrobić mieszankę gotowych i wykonanych na zamówienie szafek, a jednocześnie uzyskać najważniejsze elementy projektu.

meble do kuchni

Co jeszcze różni kuchnie na wymiar od kuchni, które możemy oglądać w sklepach?

Szafki kuchenne na zamówienie są budowane na miejscu, w Twojej kuchni, w przeciwieństwie do sklepowych, które produkowane są z wyprzedzeniem. Określenie "kuchnie na wymiar" samo w sobie nie musi oznaczać czegoś "lepszego", jak to się często zakłada. Jakość szaf zależy od pozyskiwania materiałów, instalacji i innych czynników. Mimo to większości przypadków kuchnie te są wysokiej klasy rozwiązaniem, budowane są bowiem zgodnie ze specyfikacjami i zazwyczaj wykonane są z wysokogatunkowego drewna. Kuchnie, które znajdują się w sklepach meblarskich budowane są na podstawie standardowych rozmiarów szafek i umieszczane na półkach. Dlatego są tańsze i szybciej można je uzyskać.

Kuchnie na wymiar są bardzo pożądane, ponieważ są zbudowane tak, aby pasowały do ​​Twojego stylu życia, preferencji projektowych, zwyczajów gotowania, skłonności do przechowywania i specjalnie ukształtowanych kuchni. Szafki ze sklepów są wykonane dla jednego typu osoby, "przeciętnej" rodziny. Jeśli chcesz zyskać nowe i innowacyjne miejsce do przechowywania, które pozwali Ci na większe wykorzystanie przestrzeni to kuchnia wykonana na zamówienie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Czy twoja kuchnia ma dziwny kształt lub jest bardzo mała, czy duża? Jedną z najgorszych rzeczy, które mogą się wydarzyć podczas przebudowy kuchni, jest nie sprawdzenie, czy zamówione szafki kuchenne pasują do wymiarów pomieszczenie. To może wpłynąć niekorzystnie na czas remontu kuchni. Jednak przy szafkach robionych na wymiar to żaden problem, ponieważ są one zbudowane tak, aby pasowały do ​​konkretnych pomiarów w kuchni.

Kuchnie na wymiar można dostosowywać pod każdym względem, odnośnie również do rodzajów materiałów użytych do ich wykonania. Od Ciebie zależy, jaki rodzaj drewna, stylu i wykończenia chcesz wybrać, a także jaki sprzęt najlepiej będzie pasował. Jeśli wybierzesz szafki sklepowe, twoje opcje są znacznie ograniczone, a czasami nie masz zbyt wielu możliwości. Ponadto, kiedy kupujesz gotowy towar, nie masz pewności, skąd pochodziły materiały użyte przy jego produkcji. Decydując się na szafki kuchenne robione na zamówienie, wszystkie szczegóły zależą od Ciebie. Dzięki temu możesz wybrać materiały ekologiczne lub pochodzące z recyklingu.


źródła: