• Polecane:

Panele elewacyjne aluminiowe


Aluminiowe panele kompozytowe to nowoczesne materiały, które znalazły zastosowanie w budowie zewnętrznej powierzchni budynków, wykańczaniu wnętrz i oznakowaniach. Są one dostępne w szerokiej gamie kolorów i wykończeń, takich jak drewno, kamień, podwójny odcień itp. Mogą być gięte, składane i przekształcane w formy, których żaden inny materiał nie jest w stanie osiągnąć. W związku z tym panele z aluminium pozwalają na większą swobodę projektowania. Nie bez powodu są więc bardzo popularnym materiałem okładzin dla wszelkiego rodzaju budynków, takie wykończenie nadaje im bowiem bardzo nowoczesny wygląd.

elewacja kamienie

Panele elewacyjne aluminiowe to panele warstwowe składają się z dwóch blach aluminiowych. Ich górna i dolna warstwa wykonane są z powlekanych blach aluminiowych, a rdzeń wklejony między nie jest wykonany z polietylenu.

Dziś używane są nie tylko do budowy elewacji, zadaszenia i fasady, ale również do wielu zastosowań wewnętrznych, takich jak: okładziny ścian wewnętrznych, sufity podwieszane, kuchnie modułowe, szafy i blaty stołów. Obecnie na rynku są one jednym z najbardziej preferowanych materiałów do produkcji eleganckich i innowacyjnych znaków informacyjnych, powięzi i innych rozwiązań identyfikacji wizualnej.

Panele elewacyjne aluminiowe mają wiele zalet, oto kilka z nich:

- Dostępne są w wielu kolorach i wykończeniach. Aluminium może być wykorzystane do bardzo efektywnego odwzorowania koloru oraz faktury zarówno kamienia naturalnego, jak i drewna.

- Nadają się do recyklingu.

- Łatwe w montażu. Co więcej, panele elewacyjne aluminiowe są dostępne w standardowych rozmiarach, co sprawia, że transport materiału na miejscu jest bardzo prosty.

- Są odporne na złamania, plamy, warunki atmosferyczne, promieniowanie UV i niegroźne im termity oraz grzyby.

Ponadto panele elewacyjne aluminiowe, mimo że są bardzo lekkie, to wyróżniają się trwałością i wytrzymałością. Dodatkowo aluminium to bardzo ekonomiczny materiał okładzinowy w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku opcjami.

Ich główną wadą jest to, że są one podatne na wgniecenia podczas burz i huraganów. Niektórzy producenci dodatkowo wzmacniają panele specjalnymi gwintami, aby zapobiec takim uszkodzeniom. Poza tym połączenia muszą być starannie uszczelnione. Warto wykonać odpowiednią izolację wodoszczelną, tak aby podczas deszczu nie było wnikania wody do budynku.

Wśród licznych korzyści wynikających z zastosowania tego typu elewacji drobne wady, które można dopracować, nie stanowią żadnego problemu. Wszystkie te właściwości sprawiają, że panele elewacyjne aluminiowe są bardzo popularnym elementem elewacji.