• Polecane:

Materiały na obrus


Wyobraź sobie piękną salę bankietową i stoły bez obrusów - każdy projektant powiedziałby Ci, że jest to jeden z największych błędów, jakie możesz popełnić. Teraz gdy zdajesz sobie sprawę, jak ważne są obrusy, nadszedł czas, aby pomyśleć o ich materiale.

obrós na stół

Punktem wyjścia do podjęcia decyzji dotyczącej rodzaju obrusa jest okazja, na którą chcesz go wykorzystać. Ma być to obrus na co dzień, na chrzciny, na imprezę plenerową, czy wesele? Jeśli będzie podawany tylko obiad, istnieje szansa, że będziesz potrzebował tylko jednego obrusa, co oznacza, że możesz sobie pozwolić na droższe nakrycie stołu. Jeśli organizujesz przyjęcie urodzinowe dla dzieci, możesz użyć obrusów jednorazowych z tematycznymi wzorami.

Tkaniny obrusowe

Wszystkie materiały nie sprawdzą się na każdym przyjęciu, więc zanim jakikolwiek obrus kupisz, upewnij się, że dopasuje się do potrzeb Twojej imprezy.

Poliester

Poliester jest materiałem syntetycznym, przez co jest bardzo wytrzymały, więc można go używać zarówno w lokalach, jak i plenerze. Obrusy poliestrowe nie są zbyt drogie, ich ceny są bardzo przystępne. Ponadto są wystarczająco mocne, aby można je było kilkukrotnie użyć i prać w pralce. Poliestrowy obrus posiada także więcej połysku niż bawełniany obrus stołowy i jest bardziej jedwabisty w dotyku. Jest to idealny obrus na przyjęcie obiadowe lub fantazyjny piknik na świeżym powietrzu.

Len

Płótno lniane jest naturalnym włóknem, które sprawia, że obrus, jak i cały stół nabiera tradycyjnego charakteru. Tkanina jest zazwyczaj sztywna w dotyku, więc nie jest to wybór na oficjalne imprezy, ale może być świetnym rozwiązaniem na pikniki i imprezy plenerowe.

Jedwab

Jedwabny obrus to doskonały sposób na dodanie elegancji i wdzięku organizowanej imprezie. Obrusy te są jednak dosyć drogie. Biorąc pod uwagę skomplikowany proces produkcji w porównaniu do łatwiejszej produkcji bawełny lub poliestru, ta wysoka cena ma sens. Obrusy z jedwabiu najczęściej używane są na oficjalnych spotkaniach. Jedwabne obrusy są również często haftowane, co dodaje im jeszcze więcej wyjątkowości i klasy.

Winyl

Winylowe obrusy są kwintesencją wszystkich obrusów i być może tym, co przychodzi Ci do głowy, gdy myślisz o obrusie po raz pierwszy. Powodem, dla którego winyl tak przoduje wśród innych nakryć stołów, jest jego wyjątkowa trwałość. W dodatku nie musisz się martwić o żadne plamy, ponieważ cokolwiek upuścisz na obrus, od razu się z niego zsuwa. Możesz również na winylowym obrusie położyć garnki i patelnie oraz inne naczynia, nie martwiąc się o to, że zedrą materiał.

Bawełna

Bawełniane obrusy stołowe są idealne do codziennego użytku, zwłaszcza jeśli są używane w pomieszczeniach zamkniętych. Bawełna jest mniej komplementarna w przypadku dłuższego użytkowania na zewnątrz, ponieważ jest podatna na zniszczenie lub pleśń po wystawieniu na działanie ekstremalnych warunków pogodowych, takich jak upał lub deszcz. Obrusy bawełniane mają zazwyczaj niską cenę. Można ich używać na stół w jadalni lub przy stole kuchennym, aby dodać więcej wytworności całemu wnętrzu.