• Polecane:

Zewnętrzne metalowe schody spiralne


Schody spiralne metalowe mogą nadać nowoczesnej elegancji zarówno wnętrzu, jak i przestrzeni zewnętrznej domu. Są idealne do małych mieszkań na poddaszu, gdzie przestrzeń jest na wagę złota. Idealnie komponują się również w większych pomieszczeniach.

schody spiralne

Spiralne schody zostały pierwotnie zaprojektowane do stosowania w kompaktowych pomieszczeniach. Przykłady można znaleźć w całej Europie m.in. w średniowiecznych zamkach, w których zostały one zbudowane. Choć dzisiejsze wersje prezentują się nieco inaczej, to jednak mogą być mile widzianą cechą Twojego osobistego zamku. Oszczędność miejsca jest głównym powodem, dla którego wielu ludzi wybiera ten typ schodów. Inną zaletą jest to, że spirale są łatwiejsze w budowie i instalacji niż konwencjonalne schody proste - co oznacza, że można zaoszczędzić czas i pieniądze.

Przewagą metalu nad drewnem jest jego trwałość. Schody te mogą wytrzymać wiele lat i nie będą musiały być wymieniane tak często, jak schody drewniane.

Standardowe metalowe schody spiralne dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach. Mogą mieć kilka, a nawet kilkadziesiąt stopni. Dzięki temu możesz dostosować je do dowolnej wysokości.

Zarówno schody wewnętrzne, jak i zewnętrzne muszą spełniać pewne przepisy i wymagania budowlane. Przed instalacją spiralnych schodów metalowych zaleca się, abyś skonsultował się z lokalnym inspektorem budowlanym.

Opcje dla schodów spiralnych metalowych

Możesz pomyśleć, że funkcja projektu, który jest uproszczony, tak jak metalowy zestaw schodów nie ma wiele różnic w opcjach, jakie można wybrać, aby spersonalizować ich wygląd i skoordynować go z wystrojem. Jednak spiralne zestawy schodów oferują wiele możliwości wyboru, które pomogą Ci dostosować klatkę schodową do Twoich potrzeb:

  • Stopnie - metalowe schody spiralne nie muszą być w całości wykonane z metalu. Materiał ten doskonale łączy się z drewnem lub szkłem, tworząc razem oryginalną kompozycję. Stopnie mogą być nie tylko wykonane z różnych materiałów, ale mogą mieć również różne kolory i rozmiary. Dostosuj je do swoich potrzeb;
  • Wrzeciona - w podstawowych modelach, schody spiralne metalowe mają jedno wrzeciono na krok. Wrzeciona pośrednie mogą być zamówione w celu oddania do trzech wrzecion na krok lub można zdecydować się na wybór spośród wielu ozdobnych wrzecion.
  • Inne opcje - istnieje wiele innych sposobów, aby dostosować schody do swoich niepowtarzalnych gustów. Obejmują one niestandardowe podesty w wybranym kształcie, dodatkowe poręcze oraz drewniane lub szklane wykończenia.