• Polecane:

Domy kanadyjskie


Drewniane domy kanadyjskie są bardziej ekologiczną i ekonomiczną alternatywą do domów zbudowanych z tradycyjnej cegły i betonu. Drewno to część natury, jego wykorzystanie jest korzystne dla środowiska. Te drewniane domy są wykonane z naturalnych, niepetrochemicznych materiałów, które nadają się do recyklingu i biodegradowalności, a także są uważane za "ekologiczne".

domy z drewna

Drewno wykorzystywane w technologii kanadyjskiej jest certyfikowane i pochodzi z odpowiedniego wyrębu: producenci sadzą nowe drzewa dla każdego drzewa, które wycięli. Dla nich utrzymanie tej równowagi jest ważne. Poza tym budowanie z wykorzystaniem drewna wymaga mniej energii, ma mniejszy wpływ na środowisko i mniejszy ślad węglowy niż konwencjonalne metody budowlane: drewno pochłania CO2.

Domy kanadyjskie bezwątpienia cieszą się największą popularnością wśród innych rodzajów domów drewnianych. Do ich budowy wykorzystuje się dużą ilość małych elementów, które ułatwiają budowanie modułów, zamienność i produkcję wstępną.

Ściany domów kanadyjskich zawierają materiał, który nie tylko izoluje od hałasu z zewnątrz, ale również pomaga utrzymać stałą temperaturę: może to być wełna mineralna, wełna jagnięca, bawełna z recyklingu itp. Materiały użyte do wykończenia mogą być dowolne, zaczynając od materiałów wykonanych z tłoczonego drewna, kamienia naturalnego, kamienia sztucznego, płytek, po łupki itp.

Wśród rodziny domów drewnianych, domy kanadyjskie nie są prefabrykowane. Są trwalsze niż tradycyjne domy i wymagają mniej konserwacji. Domy kanadyjskie buduje się szybko i są o 30% tańsze niż tradycyjne domy z betonu i cegły.

Czy domy drewniane mają jakieś wady? Zawsze musisz mieć pewność, że materiał jest w idealnym stanie: uważaj na drewno, które jest zbyt wilgotne i może zawierać pleśń. Owady, takie jak termity lub chrząszcze mogą uszkodzić drewno poprzez wykonanie w nim otworów, które wpłynęłyby na trwałość domu. Jeśli chodzi o konserwację, należy je co jakiś czas sprawdzać, ponieważ mogą wymagać zewnętrznej farby, uszczelnienia drobnych przerw itp.

Fałszywe mity o drewnianych domach kanadyjskich:

Trwałość: Podczas gdy pewne bardzo podziwiane, solidne betonowe domy są gotowe do rozbiórki po 40 latach, w niektórych krajach Europy Północnej znajdują się drewniane domy, które są zamieszkane od ponad 200 lat.

Pożary: pożary są najczęściej wywoływane w domach przez przedmioty znajdujące się wewnątrz domu: pyłek papierosa, zwarcie itp. Jeśli ogień nie zostanie szybko ugaszony, drewno zapala się, ale pali się bardzo powoli. Najgorszy skutek może być taki, że z domu zostanie popiół, jeśli ogień nie zostanie szybko ugaszony. Jednak wysokie temperatury w domu z betonu mogą powodować pęknięcia, które mogą również spowodować konieczność jego rozbiórki.


źródła:
http://domykanadyjskie.net.pl/ - Firma budowlana